Kabala Büyüsü

Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı
Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı Hakkında Bilinmeyen Detaylar
Daha Fazla İçerik İçin Tıklayın
Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı
Kabala'nın Etkenliği hz Musa'nın Öğretilerini Pekiştirmesinden Gelmektedir
Farklı İçerikler İçin Tıklayın
Previous
Next
Medyum Kam Büyüleri
Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı
Gizli Kalmış Görünmez Yazı ve Kabala Büyüsü Öğretisi
Daha Fazla İçerik İçin Tıklayın
Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı
Ol Der Yarıtıcı Aşk İle. Aşkın Temini İçin Büyü Yorumlamaları
Daha Fazla İçerik İçin Tıklayın
Previous
Next

Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı hakkında önemli detayların ele alındığı içeriği sizin için detayları ile açıklığa kavuşturdum.

Kabalanın gizli kalmış öğretileri ve Yahudilerin gizlemeye çalıştıkları Büyü ve Efsunda etkin bir kavram olan Kabala’nın ilk başlatıldığı ve kullanım gösterdiği zaman M.S. 100’üncü yıllara dayanan çok özel bir duyumsamadır.

Kabala’yı eğer genelleyecek olursak Yahudi öğretilerini aynı zamanda geleneklerini kapsadığını söylemek mümkündür.

Kabalanın özünde ise bütün anlamıyla Tanrının, Hz. Musaya (Moşe) indirilen Tevrat‘tan başkaca öğretileri de yer almaktadır.

Bana göre Büyünün ve Tılsımlamaların zirve yaptığı bu dönemlerde yapılan Kabala Büyüleri kesin ve net aynı anda etkisi hemen muhakkakiyetle görülen uygulamalardı.

Şimdilerde ise bu öğretilerin uygulanması ile ilk olarak etkenliği ve kesin sonuçları tecrübem ile sabit olduğundan kişileri Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımına yönlendirmekteyim.

Bu değerin unutulmaması adına yoğun olarak Büyü ile uğraşanların bu alanda kendilerini Kabala‘ya adamalarını da naçizane özellikle tavsiye etmekteyim.

Kabala’nın günümüze kadar oluşum süreci:

Kabala adına zaman ilerlemiş bilinen bilgilere deneme üstüne denemeler yapılarak hayli yeni bilgi akitleri ve öğretiler eklenmiştir. Bu döneme Kabalanın 2. yükseliş devride diyebiliriz 3. ve 6. y.y.’lara rastlayan bu zamanda bilgin Sefer Yetriza’nın yazmış olduğu ”Ottiyot De Avraham Avinu” adlı eseri zamana damgasını vurmuştur.

Daha ilginci ise şu anda yazılan Vefklerin temelini o zamana ait olarak kullanılan İbranice harfler ve rakamlarla matematikse lbir döngü içerisinde formülize eden Yetzira, Vefk ilmini keşfeden ve bu ilmi bulan kişidir diyebiliriz.

Daha sonraları İslam Alimleri tarafından Arapça harfler ve rakamlarla ilişkilendirilerek bu gün kullanılan Vefkler kullanılır hale getirilmiştir.

Bence gösterilen kanıtsal değerler sayesinde şu sonuca varılmakta. İslam alemi, Kabala Büyüsü ve Yahudi Tılsımı aynı zamanda Büyü ve Ruhani İlimler konusunda Yahudilere çok şey borçludur.

Kabala’nın tarihinde bir önemli diğer zaman dilimi M.S. 12. y.y.’lara denk gelmekte ve bu zamanda önemli icraatlar türetilmekte ve zamanın en bilinen eser yazıtı ”Sefer ha-Bahir” olmaktadır.

Bu esere daha öncelerde bilinenlerden farklı olarak, Doğu’dan Avrupa’ya gelen gizemli kavram ve uğraşıların eklenmesi ile zirveye ulaşmış olan yazıt günümüze bir manada ışık tutmaktadır.

Bu eser sayesinde Yıldızların yörünge açıları ile insana etkileri daha bir iyi saptanır durumda olmuştur.

En gizemli ve etkili Kabala yazıtı ise 13. y.y.’da İspanya’da saptanmıştır. Bu yazıt da Tevrat’da olmayan

yazıların okunması ile ”görünmez yazı ile” Büyü yapımı olmuştur. İlğili eser ”Sefer ha-Temuna” adı ile bilinir ve bu isimle ile anılır.

Kabala öğretisi 15. y.y.’da Din değiştiren Yahudilerin Hristiyanlığa geçmesi ile bir ivme daha atlamış ve Hristiyan kültürüne de farklı bir perspektif getirmiştir.

Kabalayı anlamak adına açıklanan ilk eser İbranice’den farklı bir dille 1517’de yayınlanmıştır.

Bu eserin ismi ”De Arte Cabbalistica” olmakla beraber konu ile ilgilenenlerin okuması tavsiyemdir.

Kabala çok derin içinden çıkılması neredeyse imkansız bir hummandır. Fakat Kabala kültüründe ki büyüselliğin zevkine varanların bırakması bir hayli güçtür vesselam.

Kabala’nın nasıl etkin hale geldiği ve yapılan çalışmayla Kabala Büyü öğretisi sayesinde yapılan işlemin etkin hale gelmesi şu şekilde etkinlik göstermektedir.

İnsan vücudunun çeşitli kısımlarına denk gelen ve bu döngüye uygun rakamsal değerlerin tespit edilmesi ile işe başlanır.

Aynı zamanda Tılsımın uygulanması ve İnsanın yaradılış mikrokozmosuna etki etmesi adına Kabala Büyüsü için Büyünün sanatsal yorumlamasıdır denilebilmektedir.

Kabala Büyüsünde sonuç ise kesin ve net üstün başarıdır .

”Bu konuya hakim olmam ise Kahire’de Kabala, Büyüsel yorumlar ve benzeri Metafiziksel eğitimler veren bir kurumda eğitim görmemden sebeple, seneler seneler sonra bir tez hazırlamam ve sunumumun istenmesi olmuştur” çok şükür.

Yaratana her an dua ile kalın

Medyum Kam

arama motoru etiketleri: medyum, medyum büyü, medyum tılsım, medyum vefk, medyum kabala büyüsü, medyum yahudi büyüsü, medyum yahudi tılsımı, yahudi büyüsü nasıl yapılır, büyü nasıl yapılır, kabala nedir?, en etkili büyü nedir?, en etkili medyum, 

error: Content is protected !!